O nás

Podmínky přijetí

Filosofie školky

Naše školky a skupiny mají jednu stejnou myšlenku.

Moc dobře víme, jak je pro děti obtížné přejít z rodinného klidného prostředí do kolektivu dětí. A právě na tyto situace jsou připravené naše školky. Jsme rodinné školky s malým kolektivem dětí na třídu, aby paní učitelka měla možnost individuálního přístupu k dětem.

Učitelky připravují pro děti kreativní prostředí,

rozvíjejí hry a vzdělávání formou témat, aby děti byly zaměstnané a motivované a ze všech činností měly hezký pocit.

V každém dítěti najdeme hezkou povahovou vlastnost,

kterou chválíme a rozvíjíme a tím potlačujeme období vzdoru. Máme za sebou desetileté zkušenosti s vedením školek a skupin a pro děti máme připravený zážitkový program.

Soňa Keppertová, ředitelka školek a nositelka kreativních myšlenek

Mám dlouholeté zkušenosti ve školství, posledních 20 let pracuji ve vedení v různých společnostech v České republice, tudíž budu využívat svých myšlenek a nápadů, jak vše zúročit. Mám vystudovaný obor mateřské školství, získala jsem mnoho diplomů a certifikátů, za nejdůležitější považuji z Vídeňské univerzity z oboru marketing a management služeb, kdy tento obor taktéž přednáším. Připravuji mediální tréninky pro tiskové mluvčí, učím rétoriku, mohu nabídnout certifikát asertivity.

Důležité je, že mám děti ráda, a že děti mají rády mne.

Soňa Keppertová
Ředitelka MŠ Sluníček

Radka Antolová, personální a finanční manažerka Sluníček

Radka má dlouholeté zkušenosti ze zahraniční společnosti v oboru HR. Své znalosti a zkušenosti využívá při výběru paní učitelek do školky a dětských skupin. Připravuje výběr školení pro všechny zaměstnance, sleduje změny v legislativě a novelizaci zákonů. Připravuje pro zaměstnance bonusy a benefity a pro rodiče každý měsíc vyúčtování školného a stravy.

Radka Antolová
Tel: 774 690 080
rad.antolova@gmail.com

Darina Sitterová, manažerka školky a skupin

Darina pracovala jako manažerka marketingu a komunikace ve velkých společnostech. Ve školce a skupinách má starosti komunikaci s rodiči, adaptační program pro děti a rodiče, smlouvy mateřské školy a skupin, provozní systém a aplikace. Připravuje a vybírá akce pro děti a plánuje systém témat a vzdělávání ve Školním vzdělávacím programu.

Darina Sitterová
Tel: 601 337 794
darina.sitterova@gmail.com

Historie vzniku školky:

Samozřejmě víme, že předškolní vzdělávání hraje významnou roli v předškolním věku. Harmonický rozvoj se podílí na citovém, rozumovém a tělesném vývoji. Ale tyto fráze mají na všech stránkách mateřských škol. My jsme jiní!

Chceme vám vyprávět příběh a věnovat dětem do života první zážitky.

Svojí cestu začala Sluníčka v jedné mateřské škole v Prachaticích. Protože vládl doslova tvrdý totalitní režim, neměly děti takové možnosti jako v současné době. Byly jsme s kolegyněmi výborná parta, která dětem přiblížila zážitky, na které vzpomínají jako dospělí ještě dnes.  Učili jsme němčinu, protože angličtina byla tabu, jezdili jsme s dětmi a rodiči do Itálie, tancovali jsme na Dádu Patrasovou, prostě zážitek za zážitkem na tehdejší dobu.

Doba uplynula, děti mají možnosti dostávat mnoho drahých hraček a dovolených, ale na zážitky si ve svém životě vzpomenete každý z vás. Kdo z nás rodičů a prarodičů si vybavíme velice příjemný pocit, zážitek z předškolního věku a usmíváme se?

Jak jsme si říkaly s kolegyněmi od svých dvaceti let – Zážitky vám nikdo nevezme!

Mateřské školy Sluníčka přinášejí dětem nový pohled na život. Nepotřebujeme auta na ovládání a drahé značkové kočárky, ale o to milejší pro nás bude, když uspořádáme zahradní slavnost, na které si děti vytvoří hrníček z hlíny, když si děti zacvičí na známé melodie, když se naučí vnímat barvy, jaké jsou teplé a příjemné a naopak jaké barvy vnímáme v zimě. Ale i přesto máme zimu rádi.

Zážitkové téma na celý týden a pokaždé jinak!Říkáme tomu „SLUNÍČKOVÁNÍ“.

V našich školkách je vyhlášeno jedno téma na celý týden. Celých 5 dnů a určitě i doma děti žijí tématem, seznamují se s důležitými lidmi, zvířátky, dostávají informace a je pro ně připravený program na jedno dopoledne se známou osobností, která jim předá své zkušenosti a zážitky. Vyrábí společné výtvory ze zajímavých materiálů a předvádí pravidelně rodičům, co se naučily. Více v záložce máme nápady.

A co naše školka?

Naše školka je v krásné, zrekonstruované vile přímo u Hostivařského parku. Malé dětičky  jsou v přízemí, ve velké třídě, s možností využívání pokojíčku a kuchyňky pro holčičky. Všechny místnosti jsou vybaveny velkými okny, dřevěnými podlahami a dřevěným nábytkem. V dětech chceme rozvíjet smysl a cit pro design, tudíž třída je laděná do dvou barev.

Druhá třída je v 1. Poschodí, kde děti využívají samostatnou ložnici, samostatné toalety a umyvadla. Pro děti je připravena opět velká herna zase s možností kuchyňky a obýváku pro holčičky.

Velkou výhodou je zahrada, kde mají děti možnost pokračovat v tematických týdnech. Pokud zůstávají na zahradě, je pro ně připravená činnost, která podporuje „SLUNÍČKOVÁNÍ“. Možností jsou i procházky do Hostivařského parku, který je v těsné blízkosti školky.

Kindori

Co o nás říkají maminky a tatínkové?

Mateřská škola a Dětská Sluníčka používají pro přihlašování dětí aplikaci Twigsee